Deze vegetarische versie van de Spaanse gehaktballetjes in pittige tomatensaus oftewel albondigas, zet je binnen een mum van tijd op tafel! Het gemak zit hem namelijk in de balletjes. Deze hoef je niet zelf te maken want ze zijn kant en klaar. Lekker, gezond en zo klaar. Lekker makkelijk toch?
Je kunt de albondigas serveren als tapas, oftewel als klein borrelhapje maar ook als hoofd- of bijgerecht. Ik at het bijvoorbeeld als diner en serveerde er gegrilde courgette en geroosterd brood bij.
Dit heb je nodig voor 2-3 personen/10 balletjes:
- 1 schaaltje notenballetjes van Goodbite
- 1 pakje passata di pomodoro
- 1 lente ui of sjalotje
- 1/4 tl chilipoeder
- knoflookolie
- peterselie, fijngehakt
Zo maak je het:
Snipper de ui en verwarm wat knoflookolie in een steelpannetje. Fruit hierin de ui. Voeg de passata en de chilipoeder toe. Breng de saus aan de kook. Laat de tomatensaus een minuut of 3-4 zachtjes al roerende pruttelen.
Verwarm ondertussen nog wat knoflookolie in een koekenpan en bak hierin de notenballetjes volgens de aanwijzingen op de verpakking.
Voeg de balletjes bij de saus, besprenkel met wat peterselie et voila!
Enjoy! 😀
Heerlijk, krijg er spontaan zin aan!